واکنش رییس جمهور به خطای نماینده دولت در مجلس

منبع : ایرنا
رییس جمهور: موضوع چهارشنبه گذشته مجلس اشتباه فردی بوده است/4
رییس جمهور با تقبیح اتفاقی که هفته گذشته در حاشیه جلسه علنی مجلس رخ داد، آن را اشتباه فردی یکی از ماموران در مجلس ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد در عین حال گفت: روش و مسیری که در این موضوع طی شد اشکال داشت که می‌توانست شبهاتی را ایجاد کند.
رییس‌جمهور با اعلام اینکه دستور داده است از این به بعد تمام کمک‌ها به حوزه‌های انتخابیه نمایندگان از طریق استانداری‌ها صورت گیرد، خاطرنشان کرد: از این به بعد نیازهای هر منطقه در معاونت اجرایی ریاست‌جمهوری بررسی می‌شود و در صورت وجود اعتبار بودجه آن در اختیار استانداری‌ها قرار می‌گیرد و نامه نمایندگان نیز به استانداری‌ها ارجاع می‌شود تا طبق قوانین عمل شود و اسناد آن نیز در اختیار دولت قرار گیرد.
رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه با تنظیم این روال زمینه اشتباهات از بین می‌رود، گفت: موضوع هفته گذشته مجلس نیز اشتباه یک فرد بوده است.
وی خاطر نشان کرد: همه می‌دانند شان مجلس و دولت بالاست از سویی رابطه دولت و مجلس نیز بر اساس قانون و مصالح کشور به گونه‌ای سازنده شکل گرفته اما در موضوع پیش آمده باید گفت روال کار درست نبوده است.
رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: تصور می‌کنم در این موضوع مسایل با یکدیگر اشتباه گرفته شده، شان دولت و مجلس این کارها نیست تا عده‌ای آن را دست بگیرند و علیه دولت فضاسازی کنند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: این خنده‌دار است که به دنبال این موضوع عده‌ای جشن گرفته‌اند و تیتر زده‌اند که چه‌ها شده است. با اینکه این گونه مسایل در نگاه دولت و مجلس وجود ندارد.
رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه روابط دولت و مجلس علی‌رغم دوستانه بودن بسیار جدی است، گفت: نمایندگان آزادانه حرف می‌زنند و نظر می‌دهند.
وی در عین حال تاکید کرد: قطعا موضوع پیش آمده مساله ای حاد و روال خلاف و فسادی نبوده و طراحی پیچیده‌ای نیز نداشته است. امکان دارد عده‌ای تسلیم احساسات شوند و اقدامی کنند.
رییس‌جمهور گفت: بر اساس دستوری که داده شد این روال به طور کامل قطع می‌شود و همه امتیازها باید از طریق استانداری‌ها هزینه شود.
/ 0 نظر / 2 بازدید