شهردار گناوه : عمران شهری بدون طرح مطالعاتی ممنوع

شهردار گناوه: توسعه شهری نیاز به طرح‌های مطالعاتی دارد

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۱۱/۷‬
داخلی.اجتماعی.شهرداری.

شهردار گناوه گفت: توسعه شهری بر اساس سلایق، امکان پذیر نمی‌شود و نیاز است که طرحهای مطالعاتی را در توسعه شهری مدنظر و اولویت اصلی قرار دهیم.

مهندس علیرضا نوری دوشنبه در جمع مسوولان شهرستان گناوه افزود: بدون طرح های مطالعاتی نباید کاری در شهر صورت گیرد و هر طرحی که قرار است در شهر اجرا شود می‌بایست در وهله اول یک مطالعه دقیق و سنجیده صورت گیرد.

به گزارش ایرنا وی یکی از معضلات شهر گناوه را صنایع مزاحم شهری عنوان کرد و گفت: این وضعیت باعث شده تا اکثر پیاده روها و معابر توسط کارگاهها اعم از جوشکاری و تعمیرگاههای خودرو تصرف شده و تردد شهروندان با مشکلات عدیده‌ای مواجه شود.

وی افزود:طرح مکان یابی صنایع مزاحم صورت گرفته و مشاور آن انتخاب شده و طرح درحال تهیه است.

شهردار گناوه جمع‌آوری آب‌های سطحی را از دیگر معضلات این شهر عنوان کرد و گفت: دراین ارتباط نیز با انتخاب مشاور طرح آن دردست تهیه است.

وی گفت: طرح مطالعاتی آبیاری فضای سبز سطح شهر نیز اعم از موجود و اراضی شهر سبز تهیه شده است که امسال با اعتبار ‪ ۱۵۰‬میلیون تومان که از سازمان شهرداری‌ها اختصاص یافته بزودی شروع بکار خواهد شد.

وی افزود: طرح تهیه این طرح نیز حدود ‪ ۳۰۰‬میلیون تومان هزینه داشته است که سازمان شهرداری‌ها پرداخت کرده است.

نوری بحث پسمانده‌ها(جمع آوری زباله) را از دیگر معضلات شهری گناوه عنوان کردو گفت:طبق استاندارهایی که در کشور ایران تعریف شده است درازای هر نفر تولید زباله در یک روز حداکثر ‪ ۶۰۰‬گرم است درحالیکه در بندر گناوه زباله جمع‌آوری شده در روز دو کیلوگرم در ازای هر نفر است.

شهردار گناوه افزود: این معضل باعث شده تا تمام امکانات وتجهیزات موجود شهرداری گرفتار جمع آوری و دفع زباله‌های شهری شود و دیگر کارهای شهرداری را تحت الشعاع خود قراردهد.

وی بااشاره به‌اینکه نیاز است که طرح‌های مطالعاتی پسمانده‌ها را پیگیری کنیم، گفت: به رغم اینکه دولت مصوب نموده است که طرح مطالعاتی برای مراکز استانها تا سال ‪ ۱۳۹۰‬و بقیه شهرها تا ‪ ۱۳۹۲‬تهیه شود اما بدلیل اینکه یکی از معضلات اصلی شهری گناوه در این زمینه بوده جلوتر از زمان تعیین شده در مصوبه دولت عمل کرده‌ایم و با انتخاب مشاور، طرح در دست تهیه می‌باشد.

وی بحث دستفروشان و ترافیک شهری بویژه در مرکز شهر را از دیگر معضلات شهر گناوه اعلام کرد و گفت: در این ارتباط قرار است دستفروشان ساماندهی شوند و طرح مطالعاتی کامل ترافیک شهری نیز در دستور کار است.

/ 1 نظر / 4 بازدید
سید علیرضا شمس نیا

سلام به گناوه و به مردمش من نیز با مطلب عکسی از مقبره مادر بشریت ، حضرت حوا در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیام و نظرتان هستم .