آنفلوانزای مرغی در کلاغها مشاهده شد

منبع : ایرنا

10 ق.ظ
در هنگ کنگ ویروس آنفلوانزای مرغی در کلاغ دیده شد
سخنگوی دولت هنگ کنگ روز دوشنبه اعلام کرد، آزمایش های انجام شده روی یک کلاغ خانگی که جسد آن هفته گذشته در یک منطقه شلوغ هنگ کنگ پیدا شد، نشان داد که این پرنده به ویروس به شدت بیماریزای "اچ5ان1" آنفلوآنزای مرغی آلوده بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ظاهر شدن این ویروس ، که در ماه های سردتر سال یعنی در فواصل زمانی میان ماه های اکتبر و مارس فعال تر می شود، با دقت زیر نظر گرفته می شود زیرا این امر می تواند نشان دهنده سطح فعالیت این ویروس در سرزمین چین باشد که حدود 13 میلیارد قطعه ماکیان در آن وجود دارد.
ویروس آنفلوانزای پرندگان در بخش هایی از آسیا شایع شده است اما کارشناسان بیم دارند که این ویروس به شکلی جهش یابد که به آسانی از انسان به انسان منتقل شود و با به راه انداختن یک همه گیری میلیون ها نفر را به دام مرگ بکشاند.
سخنگوی وزارت کشاورزی، ماهیگیری و حفاظت از محیط زیست هنگ کنگ گفت کلاغ های شهری زیادی در این منطقه وجود دارد اما کسی نمی داند که این کلاغ از کجا آمده و یا چگونه آلوده شده است.
این کلاغ روز چهارشنبه در سطل زباله عمومی مرده کشف شد.
بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت جهانی، ویروس آنفلوانزای مرغی از سال 2003 تاکنون 387 نفر را در 15 کشور آلوده کرده و موجب کشته شدن 245 نفر شده است.
/ 0 نظر / 4 بازدید