روحانی: دولت آینده نیازمند حضور مردم در صحنه است

 

گناوه -سرویس خبر

قم- رییس جمهوری منتخب گفت: دولت آینده برای اجرای برنامه ها و رفع مشکلات کشور نیازمند حضور و مشارکت مردم در صحنه است.   به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمینحسن روحانی روز پنجشنبه در دیدار با آیت‌اللهحسین نوری همدانی از مراجع تقلید اظهار داشت: در شرایط کنونی ده‌ها کشور در حال جنگ اقتصادی، سیاسی و تبلیغی با کشورمان هستند لذا برای رفع موانع موجود نیازمند حمایت و مشارکت مردم در عرصه های مختلف هستیم.
وی افزود: امروز کشور با مشکلات بسیاری از جمله تحریم‌های اقتصادی مواجه است و مردم نیز به این مشکلات آگاهی دارند لذا این مسائل در زمان کوتاه حل و فصل نخواهد شد و نیازمند گذر زمان است.
رییس جمهوری منتخب بیان داشت: دولت نیازمند حمایت حوزه‌های علمیه، علما و مراجع تقلید است تا با استفاده از رهنمود آنان در جهت رفع موانع قدم بردارد.
وی ادامه داد: از علما و مراجع نیز توقع داریم تا با کمک و حمایت خود، دولت را در پیشبرد اهدافش یاری کنند و اگر همه دست به دست هم دهند با لطف حق مشکلات نیز حل می‌شود.
وی به خلق حماسه سیاسی از سوی مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: خداوند شرایطی فراهم کرد که مردم بتوانند در انتخابات مشارکتی جدی داشته باشند و عظمت و شکوه انقلاب را به دنیا نشان دهند و دشمنان نیز نتوانستند بهانه‌ به دست بیاورند و انتخابات را زیر سووال ببرند و شیرینی انتخابات، تلخی‌ها را از بین برد.
رییس جمهوری منتخب همچنین در دیدار با آیت الله ناصر مکارم شیرازی یکی دیگر از مراجع تقلید در قم گفت: برای ایجاد اشتغال نیاز است شرایط بیشتر و بهتری برای سرمایه گذاری و تولید فراهم شود.
وی افزود:سرمایه‌گذاری در صورتی است که سرمایه‌دار احساس ثبات کند و امید به آینده داشته باشد و فضای انتخابات امید خوبی ایجاد کرده است اما باید این امید را پیوسته کرد.
وی گفت: دولت جدید در شرایطی می‌خواهد شروع به کار کند که وضع اقتصادی کشور خوب نیست و تغییر در روابط خارجی نیز زمانبر است و باید در چنین شرایطی با منطق و تدبیر به سمت کاهش مشکلات و بهبود شرایط حرکت کرد.
رییس جمهوری منتخب تاکید کرد: به حل مشکلات کشور امیدوارم اما تحقق این مساله در صورتی است که همه کمک کنند.
روحانی گفت: البته بطور طبیعی رهبر معظم انقلاب کمک خواهند کرد، اطمینان دارم که ایشان به دولت کمک خواهند کرد چون بدون کمک ایشان نمی‌شود کار را به پیش برد.
وی اضافه کرد: مردم نیز همواره کمک کرده اند و ان‌شاءالله با نشاط و امید نیز به دولت جدید کمک خواهند کرد

/ 0 نظر / 17 بازدید