میرمهنا قهرمان مبارزات ضد استعماری بندر ریگ در بازی های رایانه ای

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
بازی میر مهنا استعمار اروپای مدعی حقوق بشر بر دیگر کشورها را روایت می کند
تهران - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: داستان بازی رایانه ای 'میر مهنا' ، نشان دهنده تصویر اروپاییان مدعی حقوق بشر است که زمانی دنیا را تکه تکه کردند و اینکه اگر امروز هم بتوانند این کار را خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید محمد حسینی در مراسم رونمایی اولین بازی ملی رایانه ای فاخر ایرانی 'میر مهنا' در تالار سوره حوزه هنری اظهارداشت: خوب است که شخصیت های اسطوره ای و قهرمانی ایران مورد پژوهش برای تولیدات فرهنگی از قبیل فیلم، تئاتر، موسیقی، بازی و غیره قرار می گیرند و با معرفی سلحشوران تاریخ این سرزمین باعث بریدن دست بیگانگان از آن می شویم.
وی افزود: نباید تاریخ قهرمانان گذشته ایران را فراموش کرد، همین که موضوع طرح شود تحقیق و پژوهش برای روشن شدن قسمت های تاریک تاریخ آغاز می شود.
حسینی با اشاره به نیاز کشور به چنین محصولاتی، خاطرنشان کرد: امیدوارم در آینده به تولیدات انبوه چه کیفی و چه کمی چنین محصولاتی برای داخل و علاقه مندان به فرهنگ ایرانی در خارج از کشور برسیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: خیلی ها خواستند که اسلام القاعده، طالبانی و غیره را در ایران مطرح و تصویر انقلاب ما را در جهان خراب کنند که این اسلام پاک با فطرت روشن و نورانی، خود را به همگان نشان داد.
حسینی تصریح کرد که بی شک آنچه امروز در مصر، تونس و یمن اتفاق افتاده برگرفته از انقلاب اسلامی ایران بوده است.
وی در این برنامه از نام گذاری روزی به نامه 'مبارزه با استعمار انگلیس' در تقویم تاریخی سال 1390 هجری خبر داد که هدف آن را بزرگداشت سید علی دلواری در مبارزه با انگلیس دانست.
حسینی اضافه کرد که مورخین ایرانی باید شخصیت های بزرگ تاریخ این کشور را شناسایی و در مورد آن تحقیق و سپس معرفی کنند که اگر ما توجه نکنیم دیگران آن را مصادره خواهند کرد.
مراسم رونمایی از بازی ملی رایانه ای فاخر ایران میر مهنا شب گذشته /شنبه/ در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.
بازی رایانه ای میر مهنا با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای و در استدیو 'اسپریس پویا نما' تولید شده است.
بازی میر مهنا، روایت یک مبارز در جنوب ایران است که در اواخر حکومت نادر شاه افشار و اوایل زندیه بوده که برعلیه سلطه استعمار هلند و انگلیس مبارزه کرد.
این بازی بر اساس داستان 'بر جاده های سرخ' اثر نادر ابراهیمی به همراه موسیقی سنتی با گرایش های محلی و با جدیدترین شیوه های ضبط حرکات -موشن کپچر- به طبیعی تر شدن صحنه های بازی افزوده، ساخته شده است.
فراهنگ**8071**1588

/ 1 نظر / 5 بازدید
موج

با سلام کاره خوبی بود دست شما درد نکند که در فکر کارهای فرهنگی شهر هستید در ضمن با کاری تازه در باره گناوه به روزم اگر نظرات خود را به ما ارزانی بداری ممنون هستیم