ولایتی:دیپلماسی فعال و مقاومت مدبرانه راه حل مشکلات تحریم است

 

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از مقاومت مدبرانه، دیپلماسی فعال و تعامل با دیگر کشورها با حفظ اصول انقلاب به عنوان راهکار حل مشکلات تحریم عنوان کرد.

  به گزارش ایرنا، 'علی اکبر ولایتی' روز شنبه در جمع حامیان خود در حسینیه اعظم شهرکرد از انتخابات به عنوان مظهر اراده ملت ایران در تعیین سرنوشت یاد کرد و افزود:مردم ایران با حضور حماسی خود در صحنه، به جهانیان نشان خواهند داد که از حقوق هسته ای خود با اقتدار دفاع می کنند و در برابر زیاده خواهی دشمن می ایستند.
وی از تشکیل دولت اخلاقگرا با تاکید بر ثبات در مدیریت و تصمیم گیری به عنوان شعارهای خود در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری یاد کرد و افزود:در دولت متمم، از توانمندی تمامی مدیران دلسوز و متخصص که درد دین دارند ، استفاده می شود.
وی همچنین با بیان اینکه برای جمهوری اسلامی ایران شایسته نیست با داشتن سابقه تمدن ، با همسایگانش در سیاست خارجی و رابطه دیپلماتیک دچار مشکل باشد، اضافه کرد:باید با در پیش گرفته دیپلماسی مقاومت مدبرانه، کشور را از فشار تحریم دور کرد.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از نداشتن رابطه صحیح بر اساس اصول دیپلماسی با دیگر کشورهای جهان به عنوان یکی از عوامل موثر در گرانی ها و مشکلات اقتصادی کشور یاد کرد و گفت:دولت آینده باید مجری صحیح سند چشم انداز 20 ساله کشور باشد و با تعامل با دیگر کشورها، تحقق اهداف اسناد بالادستی توسعه را برای کشور فراهم کند.
ولایتی با بیان اینکه 16 سال سکاندار وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده و طی انقلاب اسلامی نیز در متن تحولات سیاست خارجی کشور بوده است، ادامه داد:اینجانب به ظرفیت های کشور در جهان امروز آگاهی کامل دارم و از این توانمندی ها با شیوه صحیح استفاده خواهم کرد.
وی اضافه کرد:کار دیپلماسی، گره گشایی از گره های کور سیاست خارجی است و این دیپلماسی فعال، خود را در دوران دفاع مقدس و مذاکرات پس از جنگ نشان داد.
***درمان مردم، رایگان می شود
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان مشکلات کشور در بخش اقتصادی، سلامت، اجتماعی و گردشگری، اضافه کرد: باید با توسعه بیمه های درمانی و بیمه های تامین اجتماعی، آینده مردم تامین شده و دغدغه های آنان کاهش یابد.
ولایتی با بیان اینکه می توان با توسعه بیمه ها و گسترش خدمات آن، درمان مردم را در برنامه ششم توسعه کشور رایگان کرد، ادامه داد:سهم پرداختی مردم از بخش سلامت باید از 70 درصد به 30 درصد کاهش یابد.
وی ارائه لایحه به مجلس به منظور اعطای سند واحدهای مسکن مهر به مردم را از برنامه های خود در دولت آینده نام برد.
وی همچنین حمایت واقعی از کشاورزی و تولیدات آنان، کمک به کاهش مشکلات بیماران صعب العلاج، توسعه طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع در کشور و رونق گردشگری در همه بخش ها به ویژه گردشگری سلامت را از دیگر برنامه های خود در صورت کسب رای اعتماد مردم به عنوان رئیس جمهور عنوان کرد.

گناوه- سرویس خبر

 

/ 0 نظر / 3 بازدید