جشنواره مجسمه های شنی صلح و دوستی ملل در بندر گناوه

فرماندار گناوه خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی باجشنواره صلح ملل شد

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۱۰/۱۰‬
داخلی.اجتماعی.جشنواره.خلیج فارس.

فرماندار گناوه خواستار همکاری و تعامل متقابل و همه جانبه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان با دست اندرکاران جشنواره مجسمه‌های شنی خلیج فارس که باعنوان صلح و دوستی ملل در بندر گناوه برگزار می‌شود، شد.

تیمور یزدانشناس سه‌شنبه در جلسه توجیهی دست اندرکاران طرح با ستاد تسهیلات سفر شهرستان گناوه افزود: باتوجه به اینکه این جشنواره در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد لازم است که دستگاههای ذیربط در فراهم کردن امکانات و تجهیزات مورد نیاز، فعالانه و مجدانه تلاش کنند.

به گزارش ایرنا وی گفت: هم دست‌اندرکاران طرح و هم دستگاههای اجرایی این شهرستان از هم‌اکنون باید با آمادگی کامل وتقسیم کار هماهنگی لازم را صورت دهند تا در زمان برگزاری این جشنواره با مشکلی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه شهرستان گناوه از ظرفیت‌های لازم برای جذب گردشگران بی‌شمار برخوردار است و ازاین ظرفیت‌ها استفاده لازم برده نشده‌است، افزود:
این جشنواره حرکتی هنرمندانه است تا هم نام خلیج فارس را پر آوازه کند و هم موقعیت گرشگری شهرستان ساحلی گناوه بیش از پیش معرفی شود.

فرماندار گناوه همچنین از اطلاع رسانی نامناسب دستگاههای ذی ربط درخصوص ورود مسافران وگردشگران ایام تعطیلات نوروز به این شهرستان انتقاد کرد و خواستار ارایه آمار دقیق شد تا بتوان برای خدمات رسانی بیشتر به چنین جمعیت کثیری برنامه‌ریزی کرد.

وی گفت:محدود کردن آمار مسافران وگردشگران ورودی به‌این شهرستان موجب می‌شود تا اعتبار کافی در بخش گردشگری تخصیص پیدا نکند و امکان خدمت رسانی مناسب به جمعیت بی‌شماری که از اقصی نقاط کشور وارد شهرستان می‌شوند، ممکن نباشد.

یزدانشناس اظهارداشت: با برگزاری این جشنواره ظرفیت‌های شهرستان گناوه در سطح وسیع‌تری معرفی و انعکاس می‌یابد، بطوریکه اکنون رسانه‌ها وسایت‌های متعدد خبری درحال انعکاس این رویداد مهم هستند وباید دست بدست هم دهیم تا از گناوه شهر توریسیتی قابل قبولی ساخته شود وهمه از آن استفاده ببرند.

وی بابیان اینکه استکبار و دشمنان نظام شیطنت‌های فراوانی را در خدشه واردکردن به نام خلیج همیشه فارس درطول چندسال اخیر انجام داده‌اند، تصریح کرد: این جشنواره همچنین پاسخ قاطعانه‌ای به یاوه گویی‌ها دشمنان خواهد بود.

یزدانشناس افزود:استانداربوشهروفرمانداری حمایت لازم رااز برگزارکنندگان این جشنواره انجام خواهند داد.

مدیر عامل شرکت بردیا که برگزارکننده جشنواره مجسمه‌های شنی خلیج فارس در بندر گناوه است، هم گفت: بمنظور انتخاب میزبانی این جشنواره بررسی و تحقیق‌های فراوانی صورت گرفت که بندرگناوه بعنوان بهترین گزینه در استان بوشهر انتخاب شد.

زمان مهدی زاده ، ورود بی‌شمار گردشگران و مسافران و آب وهوای مناسب و متناسب با ضرورت‌های زیست محیطی را از دلایل انتخاب شهرستان گناوه برای برگزاری جشنواره عنوان کرد.

وی به فعالیت‌های این شرکت برای هرچه بهتر برگزارکردن این جشنواره اشاره کرد و گفت: تاکنون با چندین شرکت خصوصی قرارداد منعقد شده و زمین برای برگزاری این جشنواره با همکاری فرمانداری مهیا شده و شن ساحل این بندر نیز در تهران درحال بررسی است و برای ساخت سازه، غرفه‌ها و سالن همایش نیز برنامه‌ریزی درحال انجام است.

مهدی زاده اظهارداشت: دراین جشنواره ‪ ۲۵‬هنرمند ازجمله پنج هنرمند خارجی فعال در زمینه ساخت مجسمه‌های شنی با ابعاد حجیم شرکت می‌کنند.

وی یادآورشد: در کنار این جشنواره برنامه‌های جنبی ازجمله در بخش گردشگری،نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی و ‪ ۳۰‬همایش و برنامه های شاد و متنوع برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت بردیا ادامه داد: همچنین ایجاد غرفه از دیگر کشورها نیز دردستور کار قرار دارد که درحال رایزنی با سفارت‌خانه‌ها هستیم.

وی بیان کرد: همچنین به میمنت ‪ ۳۰‬سال عمرباشکوه انقلاب اسلامی ‪ ۳۰‬هنرمند جوان زیر ‪ ۳۰‬سال کشور، مجسمه‌ای شنی به شکل سیمرغ درساحل این بندر خواهند ساخت.

وی با بیان اینکه جشنواره شنی خلیج فارس از ‪ ۲۵‬اسفندماه سال جاری تا نهم فروردین ماه سال ‪ ۱۳۸۸‬برگزار می‌شود از مسوولان استان بوشهر و شهرستان گناوه خواستار همکاری برای هرچه بهتر برگزارکردن این جشنواره شد.

بندر گناوه در شمال استان بوشهر بلحاظ برخوردای از سواحل زیبا در کنار خلیج فارس ومجتمع‌های تجاری عرضه کالاهای خارجی در فصول مختلف سال پذیرای مسافران و گردشگران بی‌شماری از اقصی نقاط کشور می‌باشد.

/ 0 نظر / 5 بازدید