جاده کمربندی گناوه تسهیل در حمل و نقل

فرماندارگناوه: جاده کمربندی گناوه، حمل و نقل این بندر را سامان می‌بخشد

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۱۱/۱۹‬
داخلی.اقتصادی.راه‌وترابری.فجر ‪.۳۰‬نهم.

فرماندار گناوه گفت: جاده کمربندی گناوه که ازپروژه‌های مهم دولت نهم در شمال استان بوشهر است، حمل و نقل این بندر پررونق تجاری را سامان می‌بخشد.

تیمور یزدانشناس شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی‌افزود: جاده کمربندی گناوه اگر چه قبل از دولت نهم آغاز شده‌بود اما اعتبارکافی نداشت و عملیات اجرایی آن راکد بود که با آغاز کار دولت نهم بویژه در سفرهای استانی مورد توجه ویژه قرار گرفت و در دهه فجر شاهد افتتاح آن بودیم.

وی گفت:این کمربندی بخشی از بزرگراه برازجان به گناوه و بندر دیلم در مسیر اصلی استانهای بوشهر و خوزستان است که بار ترافیکی سنگینی را از شهر گناوه به خارج از آن هدایت کرده است.

فرماندار گناوه گفت: بیش از ‪ ۹۰‬میلیارد ریال صرف احداث این جاده شده واین مبلغ کلان نشان می‌دهد که دولت عدالت محور در توسعه زیرساختهای مناطق مختلف کشور بویژه نقاط کمتر توسعه یافته مصمم است و این زیرساختها توسعه در نقاط مختلف کشور را متوازن می‌کند.

وی ادامه داد: جاده کمربندی شهر گناوه با ‪ ۱۱/۵‬کیلومتر طول مسیر اصلی و ‪ ۴/۵‬کیلومتر دوربرگردان ،یک پل بزرگ به طول ‪ ۵۰‬متر و‪ ۳۱‬دستگاه آبرو دارد.

یزدانشناس تاکید کرد که شهرستان گناوه از نظر راه در دولت نهم توسعه مناسبی یافته چنانکه جاده بندر ریگ این شهرستان، باند دوم سه راه ریگ به بندر گناوه نیز در دولت نهم به بهره برداری رسیده و جاده ساحلی بوشهر به گناوه نیز با اعتبار کلان در حوزه شهرستان گناوه در حال ساخت است و ادامه بزرگراه گناوه به دشتستان نیز در دست اجراست.

وی افزود: جاده گناوه به میشان نیز راه اصلی دیگری است که برای این شهرستان ساخته می‌شود و جاده گناوه به گچساران نیز قرار است با اعتبارات حوزه نفت تعریض و بهسازی شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید