نقش ابلاغیه های اصل 127در توسعه گناوه

فرماندار گناوه:ابلاغیه‌های اصل ‪ ۱۲۷‬آهنگ توسعه این شهرستان راشتاب می‌بخشد

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۹/۲۵‬
داخلی.اجتماعی.توسعه.

فرماندار گناوه گفت: درحالی که مصوبات هیات دولت در سفرهای استانی چشم انداز روشنی از توسعه و سازندگی را در این شهرستان ترسیم کرده ابلاغیه‌های اصل ‪ ۱۲۷‬نیز به عنوان مکمل، آهنگ توسعه را در شهرستان شتاب می‌بخشد.

تیمور یزدانشناس دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:
در دور دوم سفر استانی هیات دولت به‌استان بوشهر نماینده ویژه رییس جمهوری درشهرستان گناوه قریب‌به ‪ ۵۰‬ابلاغیه مربوط به‌این شهرستان را به وزارتخانه‌ها اعلام کرد که به مرور درحال اجرایی شدن است و هریک نقش مهمی در توسعه و عمران و آبادانی منطقه دارد.

وی گفت:برخی ازاین ابلاغیه‌ها در زمینه بهداشت و درمان است وبرخی نیز مربوط به آب و فاضلاب و گمرک می‌باشد و مهمترین موردی که می‌تواند هم اقتصاد منطقه را متحول کند و هم اشتغالزایی ایجاد کند، پیگیری برای ایجاد یک پالایشگاه در این شهرستان است.

فرماندار گناوه افزود: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان نیز که درسفر رییس جمهوری مطرح شد، توسط هیات دولت تصویب شده و قرار است در صحن علنی مجلس مطرح شود.

وی به مصوبات سفرهای استانی اشاره کرد و گفت: این مصوبات در توسعه زیرساختهای اساسی شهرستان از جمله راههای ارتباطی منطقه بسیار اثرگذار بوده چنانکه بزرگراه برازجان گناوه ودیلم با روندی مطلوب درحال اجراست و جاده ساحلی شیف گناوه که ارتباط شهرستانهای شمالی را با مرکز استان بوشهر تسهیل می‌کند نیز از روند اجرایی مطلوبی برخوردار است.

یزدانشناس افزود: جاده‌گناوه میشان بابامیدان که دسترسی این منطقه ساحلی خلیج فارس به استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد را آسان می‌کند نیز از مصوبات سفرهای استانی بوده که در روزهای آینده اجرایی می‌شود.

وی فراهم شدن مقدمات گازرسانی به بندر گناوه را از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای این شهرستان دانست و گفت: گازرسانی به بندر ریگ شهرستان گناوه آغاز شده و گازرسانی شهر گناوه نیز بزودی اجرایی می‌شود.

فرماندار گناوه تاکید کردکه عملکرد دستگاههای اجرایی دولت باید به نحو مطلوب به‌اطلاع مردم برسد تا افکار عمومی از حجم گسترده کارکردهای نظام در عمران و آبادانی نقاط مختلف کشور مطلع شود.

سفر دور دوم رییس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر در بهمن ماه سال ‪ ۸۶‬انجام شد و در این سفر نمایندگان ویژه رییس جمهوری به شهرستانها سفر کردند.

براساس اصل ‪ ۱۲۷‬قانون اساسی رییس جمهوری می‌توانددرموارد خاص برحسب ضرورت با تصویب هیات وزیران نماینده‌یا نمایندگان ویژه‌ای با اختیارات مشخص تعیین نماید که تصمیمات این افراد در حکم تصمیمات رییس جمهوری و هیات دولت است.

در دور دوم سفرهای استانی نیز رییس جمهوری براساس این اصل نمایندگانی را تعیین و به شهرستان‌ها فرستاد که این نمایندگان برای هر شهرستان تصمیماتی اتخاذ نمودند و برای پیگیری واجرا به وزارتخانه ابلاغ کردند و در واقع این تصمیمات به عنوان ابلاغیه‌های اصل ‪ ۱۲۷‬نامیده می‌شود.

ابلاغیه‌های اصل ‪ ۱۲۷‬غیر از مصوبات استانی هیات دولت است.

شهرستان گناوه با بیش از ‪ ۸۳‬هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر قرار دارد.

/ 1 نظر / 3 بازدید
محمد نظری