فرهنگ شهادت ضامن بقای انقلاب

فرمانده سپاه گناوه : ترویج فرهنگ ایثار ضامن بقای انقلاب است
گناوه – ایرنا- فرمانده سپاه شهرستان گناوه گفت : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقای انقلاب و نظام است و نسل نوپای جامعه باید با آرمان و آثار شهدا آشنا شود.

سرهنگ پاسدار محمد تقی صفری چهارشنبه در جلسه هماهنگی ستاد راهیان نور شهرستان گناوه افزود: در وجب به وجب مناطق جنگی دوران دفاع مقدس یادگار و آثار شهدا که برای حراست از دین و میهن جان خود را نثار کردند، نهفته است و هر انسانی با دیدن این صحنه ها به آرمان والای شهدا پی می برد.
به گزارش ایرنا وی یادآورشد: مردان و زنانی که در قالب راهیان نور از مناطق جنگی دوران دفاع مقدس بازدید کنند، به خوبی درک خواهند کرد که رزمندگان و شهدا در چه شرایط سخت و طاقت فرسایی از کشور دفاع کردند و چه نیرو و اراده راسخی آنان را به این همه ایثار و از خودگذشتگی وادار کرده است .
فرمانده سپاه گناوه گفت : ما مسوولان که امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم باید هرچه در توان داریم برای ترویج آرمان این رادمردان عرصه جهاد و شهادت بکاربگیریم و کمک به ستاد راهیان نور یکی از راههای ادای دین به شهداست .
وی ادامه داد: خاک جبهه های دوران دفاع مقدس متبرک به نام و خون شهداست و هر انسان آزاده ای برای یک بار از این سرزمین بازدید کند، خود را مدیون ایثار و از جان گذشتگی شهدا ، جانبازان و آزادگان خواهد دید.
وی تاکید کرد که ایران اسلامی امروز بیش از هر زمان نیاز به ایثار دارد و توسعه و پیشرفت کشور جز با ایثار نسل جوان کشور به بار نخواهد نشست .
فرمانده سپاه گناوه گفت : ستاد راهیان نور شهرستان یک مکان اسکان را در خرمشهر تدارک دیده و کسانی که برای بازدید از مناطق جنگی دوران دفاع مقدس اعزام می شوند ، می توانند از امکانات این مکان و برنامه های فرهنگی و معنوی که اجرا می شود استفاده کنند.
معاون فرماندار گناوه هم گفت : ستاد راهیان نور هرسال جمع کثیری از مردم را به مناطق دفاع مقدس اعزام می کند و با آثار و ارزشهای این دوران آشنا می سازد.
محس کبگانی افزود: در این راستا با همکاری همه ادارات و نهادها برنامه ریزی های منسجمی صورت می گیرد که شهرستان گناوه نیز تاکنون کارنامه موفقی داشت اما لازم است که بیش از پیش تلاش شود.
وی تاکید کرد که اختصاص خودرو جمعی ادارات ، امکانات تدارکاتی و پشتیبانی ، نیروی انسانی و کمکهای مالی از سوی ادارات و نهادهای شهرستان در اجرای برنامه های ستاد راهیان نور بسیار راهگشا و اثرگذار است .
رییس دانشگاه پیام نور گناوه هم گفت : این دانشگاه تعداد یکصد نفر از دانشجویان را در اسفندماه امسال به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس اعزام می کند.
عباس خرم آبادی افزود: باتوجه به اینکه اعزام چنین کاروانهایی نیاز به هزینه دارد از دستگاههای اجرایی و اداری انتظار است که همکاری موثری داشته باشند.
در این جلسه مسوولان ادارات و نهادهای شهرستان گناوه آمادگی خود را برای کمک و همکاری با ستاد راهیان نور اعلام کردند.
شهرستان گناوه با بیش از 83هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر قرار دارد.
/ 0 نظر / 13 بازدید