مسوول ترافیک شهرداری گناوه: فرهنگ ضعیف رانندگی ترافیک این شهر را پیچیده می‌کند

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۱۲/۱‬
داخلی.اجتماعی.ترافیک.

مسوول امور ترافیک شهرداری گناوه گفت: فرهنگ ضعیف ترافیکی رانندگانی که از مناطق مختلف وارد بندرگناوه می‌شوند، ترافیک این شهر کوچک را پیچیده و خطر آفرین کرده است.

مراد بهروزی پنجشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: به رغم اینکه اطراف میدان مرکزی شهر تابلوهای توقف ممنوع نصب شده ولی در روزهای پایانی هفته که مسافران و گردشگران زیادی وارد شهر می‌شوند، تمام اطراف میدان را خودروها احاطه می‌کنند و عبور ومرور در این میدان دشوار می‌شود.

وی گفت: به‌رغم حضور ماموران راهنمایی و رانندگی وجریمه خودروهای متخلف بسیاری از رانندگان حاضر به جابجایی خودرو خود نمی‌شوند.

مسوول امور ترافیک شهرداری گناوه گفت: این یک واقعیت است که در مرکز شهر گناوه بویژه در مجتمع‌های تجاری و معابر اطراف آنها پارکینگ عمومی پر ظرفیت وجود ندارد ولی رانندگان نباید به خود اجازه دهند که در نقاط ممنوعه خودرو خود را پارک و برای رفت و آمد دیگران ایجاد مزاحمت کنند.

وی افزود: دربرخی از ساعات روز خیابانهای منتهی به مجتمع‌های تجاری این شهر به حدی شلوغ می‌شود که گره کور ترافیکی بوجود می‌آید و بین رانندگان درگیری لفظی بوجود می‌آید یا به خودروها خسارت وارد می‌شود.

مسوول امورترافیک شهرداری گناوه گفت:این درحالی است که درمجاورت خیابان ساحلی این شهر که کمتر از یک کیلومتر با مرکز شهر و مجتمع‌های تجاری فاصله دارد، محوطه‌های وسیعی برای پارک خودرو وجود دارد اما مسافران استقبال نمی‌کنند و خودرو خود را به مرکز شهر می‌آورند که ترافیک سنگین می‌شود.

بهروزی گفت: حتی منازل مسکونی و ادارات و نهادهای دولتی که در مرکز شهر هستند نیز در روزهای پایانی هفته از مزاحمت خودروها در امان نیستند ودر مقابل پل ورودی این اماکن عمومی ومنازل مسکونی مسافران خودرو پارک می‌کنند چنانکه رفت و آمد غیر ممکن می‌شود.

وی از رانندگانی که به بندر گناوه سفر می‌کنند، درخواست کرد که از پارک خودرو خود در محلهای ممنوعه معابر و میدانها خودداری کنند و به مقررات راهنمایی و رانندگی توجه بیشتری نشان دهند.

بندر گناوه در شمال استان بوشهر بدلیل برخورداری از ساحل زیبا در کنار خلیج فارس و مجتمع‌های بزرگ عرضه کالاهای خارجی در ایام مختلف سال بویژه روزهای پایانی سال پذیرای جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران از نقاط مختلف کشور است.