‪ ۳۰‬سال صلابت/ بیست وهفتمین پایگاه اورژانس جاده‌ای در شمال استان بوشهر راه‌اندازی شد

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۱۱/۱۴‬
داخلی.اجتماعی.بهداشت ودرمان .فجر ‪.۳۰‬
بیست وهفتمین پایگاه اورژانس جاده‌ای ‪ ۱۱۵‬دانشگاه علوم‌پزشکی استان بوشهر همزمان باگرامیداشت ایام دهه مبارک فجر درجاده روستای شول شهرستان واقع در شمال این استان راه‌اندازی شد.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در مراسم افتتاح این پایگاه گفت: استان بوشهر از نظر فاصله بین پایگاههای اورژانس جاده‌ای رتبه اول را در کشور دارد.

دکترعلیرضا حاجیونی افزود:استانداردفاصله‌بین این پایگاهها‪ ۵۰‬کیلومتر می‌باشد، درحالی که این فاصله در استان بوشهر به کمتر از ‪ ۲۷‬کیلومتر رسیده است.

به گزارش ایرنا وی گفت:دراستان بوشهر زمان حضور آمبولانس پایگاه اورژانس جاده‌ای در محل حادثه نیز حدود ‪ ۹‬دقیقه کمتر از استاندارد تعیین شده است، چنانکه استاندارد این زمان زیر ‪ ۲۰‬دقیقه تعریف شده و در استان بوشهر کمتر از ‪ ۱۱‬دقیقه آمبولانس به محل حادثه می‌رسد.

رییس مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهرگفت: یک مساله مهم که در استفاده بهینه از این پایگاهها باید مورد توجه قرار گیرد، این است که مردم انتظار نداشته باشند برای بیماران غیر اورژانسی نیز آمبولانس پایگاههای جاده‌ای اعزام شود، زیرا این پایگاهها باید آماده خدمات به مصدومان اورژانسی باشند.

وی بیان کردکه‌انتظارات غیرمنطقی برای‌اعزام بیماران غیراورژانسی می‌تواند کارکرد پایگاههای اورژانس جاده‌ای را مختل کند و جان مصدومانی را که نیاز فوری به خدمات این پایگاهها دارند، با خطر مواجه کند.

فرماندار گناوه نیز در این آیین گفت: عبور جاده گناوه به گچساران از این منطقه، جاده در دست ساخت گناوه به میشان و وجود چندین جاده روستایی ضرورت ایجاد چنین پایگاهی را فراهم کرده بود.

تیمور یزدانشناس افزود: در دولت عدالت محور نهم توجه ویژه‌ای به بخش بهداشت و درمان بویژه پایگاههای امداد جاده‌ای شده و مردم باید قدر این نعمتهای انقلاب را بدانند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر توجه خاصی به این شهرستان داشته و زیرساختهای بهداشتی و درمانی منطقه اعم از بیمارستانها، مراکز بهداشتی ودرمانی، خانه‌های بهداشت روستایی وکادر بهداشتی و درمانی شهرستان گناوه درسه سال اخیر رشد چشمگیری یافته است.

مهندس غلامرضا کهن امداد رسانی به مصدومان جاده‌ای یکی از اولویتهای کاری بوده که در این راستا پایگاه اورژانس جاده‌ای شول راه‌اندازی شده و حدود ‪ ۱۴۰‬میلیون تومان برای استقرار و تجهیز آن هزینه شده است.

وی از فرد خیر اهداکننده زمین این پایگاه تقدیر کرد و خواستار تامین اعتبار لازم از سوی مسوولان ذی ربط برای احداث ساختمان این پایگاه شد.

شهرستان گناوه درشمال استان بوشهر بیش‌از ‪ ۸۳‬هزار نفر جمعیت دارد.