امام جمعه گناوه: امام حسین(ع) غیرت دینی انسانها را برانگیخت

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۱۰/۱۳‬
داخلی.سیاسی.عبادی.نمازجمعه.

امام جمعه گناوه گفت: امام حسین(ع) با قیام علیه منکر و حکومت نامشروع یزید، غیرت دینی انسانها را برانگیخت و این خصلت انسانی را برای همه زمانها و مکانها نهادینه کرد.

حجت‌الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گناوه افزود: فریاد ظلم‌ستیزی و مقاومت امروز مردم غزه در برابر حکومت نامشروع و غاصب صهیونیستی برگرفته از خط سرخ عاشورا و نهضت حسینی است.

وی بیان کرد که نهضت کربلا درسهای مختلفی برای بشریت دارد و یکی دیگر از این درسها ولایت پذیری است و کسانی که در ولایت سرور و سالار شهیدان ذوب شده بودند تا پای جان ایستادند و با نثار خون خود درخت امامت و ولایت را بارور ساختند.

امام‌جمعه گناوه همچنین‌به مبحث ولایت در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و اندیشه‌های والای رهبر کبیر انقلاب پرداخت و گفت: وقتی امام راحل به رهبر شوروی سابق نوشت که کمونیست به زباله‌دان تاریخ خواهد رفت برای هیچ تحلیلگر سیاسی قابل پذیرش نبود اما جهان به روشنی تعبیر این اندیشه امام(ره) را دید.

وی اظهار داشت: امام راحل در نامه خود به گورپاچف تاکید کرده بود که کمونیسم متکی بر مادیت، پاسخی برای روح معنوی انسانیت ندارد و ملتهای تحت سیطره کمونیسم برای یافتن معنویت چاره‌ای جز خروج از این سیطره و فرو ریختن دیوار کمونیسم نخواهند داشت.

امام جمعه گناوه بر ترویج امر به معروف و نهی از منکر در میان انسانها تاکید و بیان کرد: این فریضه الهی تنها مختص مسلمانان نیست چنانکه امام راحل جهان کمونیست را هم امر به معروف و نهی از منکر کرد.

وی قیام عاشورا را بزرگترین حرکت برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: هر ملتی که از این حرکت درس والگو بگیرد در برابر ظلم و منکر خواهد ایستاد.

در پایان آیین عبادی سیاسی نماز جمعه گناوه نمازگزاران این شهر با برپایی راهپیمایی باشکوهی جنایتهای اسراییل علیه مردم غزه را محکوم کردند.

راهپیمایان گناوه‌ای با سردادن شعارهای کوبنده "فریاد بعد از نماز، مرگ بر آمریکا و اسراییل و وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد" همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین و مردم تحت ستم غزه اعلام کردند.

همچنین در حاشیه نماز جمعه گناوه توماری در محکومیت جنایتهای اسراییل علیه مردم غزه و در حمایت از مسلمانان مظلوم این سرزمین اسلامی توسط نمازگزاران امضا شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.