احداث چهارمین محور ارتباطی استان بوشهر به استانهای مرکزی کشور آغاز شد

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۱۰/۱۲‬
داخلی.اقتصادی.راه.

عملیات احداث راه گناوه میشان به عنوان چهارمین محور ارتباطی استان بوشهر به‌استانهای مرکزی کشور روز پنجشنبه درمراسمی با حضور مسوولان استانی و محلی در جوار روستای تاج ملکی این شهرستان آغاز شد.

استاندار بوشهر در این مراسم گفت: هم اینک استان بوشهر از سه محور شامل جاده جم، فراشبند و برازجان به کنارتخته با استانهای مرکزی کشور ارتباط داردو باتکمیل جاده گناوه میشان ارتباط استان توسعه قابل توجهی می‌یابد.

به گزارش ایرنا ابوطالب شفقت افزود: جاده گناوه میشان که از مصوبات سفرهای ستانی است به چند دلیل از موقعیت ممتازی برخوردار است که از جمله آنها دسترسی آسان استانهای مرکزی کشور بویژه فارس، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد به سواحل خلیج فارس در استان بوشهر است.

وی ادامه داد:از دیگر مزیتهای این راه عبور از حوزه‌های نفتی جنوب کشور است که حمل ونقل این بخش از اقتصاد کشور را تسهیل می‌کند وهمچنین درتوسعه اقتصادی بندر گناوه نیز نقش مهمی دارد.

استاندار بوشهر گفت: در اجرای این پروژه باید دقت شود که هم هزینه‌ها بهینه باشد و هم استاندارد بین‌المللی و کیفیت مطلوب کار رعایت شود.

مدیرکل راه و ترابری استان بوشهر هم در این آیین گفت: جاده گناوه به میشان در شمال استان بوشهر و غرب استان فارس بین عرض شمالی ‪ ۲۹‬درجه و ‪ ۳۵‬دقیقه تا ‪۳۰‬درجه و ‪۷‬دقیقه و طول شرقی ‪ ۵۰‬درجه و ‪۳۰‬دقیقه تا ‪ ۵۱‬درجه و ‪ ۳۵‬دقیقه قرار گرفته است.

هاشم علیپور فاز افزود: طول این محور در خاک استان بوشهر ‪ ۵۰‬کیلومتر است که قطعه اول آن به طول ‪ ۱۰‬کیلومتر با پیمانکاری شرکت هدیش گستر لیان از پیمانکاران بومی شهرستان گناوه اجرایی می‌شود.

وی با اعلام اینکه اعتبار این طرح از محل اعتبارات ملی تامین شده گفت:
برای این قطعه ‪ ۱۵‬میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

جاده گناوه میشان یکی از راههای تاریخی استان بوشهر است که با گذشتن ازچند روستای این شهرستان وعبور ازیک منطقه کوهستانی به بابامنیر و سپس ممسنی در استان فارس می‌رسد و با امتداد این راه به سمت سه‌راهی بابامیدان دسترسی به استان کهگیلویه و بویراحمد از این راه نیز بسیار آسان می‌شود.

شهرستان گناوه با بیش از ‪ ۸۳‬هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر قرار دارد.