بخشدارامام‌حسن بوشهرخواستارتسریع دراحداث تصفیه‌خانه‌پسابهای صنعتی بهرگان شد

گناوه ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۹/۲۳‬
داخلی.بهداشتی.نفت.

بخشدار امام حسن از توابع شهرستان دیلم در استان بوشهر خواستار تسریع در احداث تصفیه‌خانه پساب‌های صنعتی و بهداشتی منطقه نفتی بهرگان این بخش شد.

عبدالرسول زارع شنبه در جلسه شورای سلامت بخش امام حسن افزود: باتوجه به اینکه پساب‌های صنعتی، نفتی و بهداشتی منطقه نفتی بهرگان به دریا و ساحل این بندر سرازیر می‌شوند، تسریع دراحداث این تصفیه‌خانه ضروری است.

به گزارش ایرنا وی بااشاره به پیشرفت ‪ ۲۰‬درصدی این تصفیه خانه گفت:
چاله نگهداری پساب‌های نفتی و صنعتی این منطقه جوابگوی فاضلاب‌های موجود نمی‌باشد.

بخشدار بندرامام حسن دفع غیربهداشتی فضولات حیوانی در روستاهای این بخش، وضعیت نامناسب غسالخانه شهر، جاری شدن پسابهای خانگی در کوچه و معابر و از دیاد سگ‌های ولگرد و وفور سمور را از دیگر مشکلات مهم بهداشتی شهر و روستاهای این بخش عنوان کرد.

زارع گفت: افزایش سمور در روستاهای این بخش که به مرغ و طیور اهالی نیز حمله می‌کنند موجب شده تا علاوه بر خسارت، احتمال انتقال بیماری مشترک حیوان به انسان بویژه هاری را در منطقه افزایش دهد و سلامت مردم را با خطر مواجه کند.

وی همچنین با اشاره به‌نقش شورای اسلامی روستا در ارتقای شاخص‌های بهداشت و سلامت اهالی گفت: بالابردن سطح آگاهی افراد، تشویق و ترغیب خانوارهای روستایی و همکاری موثر اعضای شوراهای اسلامی با رابطین و متولیان بهداشت در فراگیرشدن مقوله بهداشت و سلامت در روستاها بسیار اثرگذار است.

وی از کاشت بیش از دوهزار درخت و درختچه در معابر و سطح این شهر توسط شهرداری بندر امام حسن نیز تقدیر کرد.

دراین جلسه رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیلم بااشاره به پوشش صد درصدی واکسیناسیون در شهر امام حسن گفت : در ‪ ۶‬ماهه اول سال جاری میزان مرگ ومیر نوزادی و مرده‌زایی دراین شهر صفر بوده است.

عبدالحسین ناصری پوشش تنظیم خانواده شهری و روستایی در این مدت را به ترتیب ‪ ۶۵‬و ‪ ۶۴‬درصد عنوان کرد و افزود: پوشش رابطین بهداشتی در بخش امام حسن نیز صددرصد می‌باشد.

وی تعداد مرگ ومیر شهرستان دیلم و بخش امام حسن را در ‪ ۶‬ماهه‌اول امسال ‪ ۷۰‬نفر عنوان کرد و گفت: ‪ ۴۵/۵‬درصد این افراد به علت بیماریهای قلبی و عروقی فوت کرده‌اند.

بندر امام حسن در شمال استان بوشهر و درکنار تاسیسات نفتی بهرگان واقع است.