گناوه - سرویس خبر

رییس جمهوری منتخب ملت ایران با بیان اینکه هر کسی که بیشتر به نظام و ایران عشق می ورزد باید پیشتاز فداکاری برای نظام و اسلام باشد؛ گفت: پیام ما این است که قهرها تمام شده و دوران آشتی، وحدت و یگانگی آغاز شده است.
 
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر حسن روحانی روز پنج شنبه در آیین تقدیر از دست اندرکاران ستاد انتخاباتی اش در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان افزود: حضرت علی اکبر(ع) به پدر بزرگوارش از همه نزدیک تر بود و به همین دلیل برای فداکاری و جانبازی پیشتاز شد و این درس مهمی است که هر کسی که به نظام و ایران عشق می ورزد و نزدیک تر است باید پیشتاز فداکاری برای نظام و اسلام باشد.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران اظهار داشت: البته باید کسانی که اعتقاد بیشتری به دولت تدبیر و امید دارند پیشتاز خدمت و فداکاری بیشتر در راه تحقق آرمان های دولت خودشان باشند.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی ضمن سپاس و تشکر از ایزد منان که بی تردید زمینه پیروزی درانتخابات ریاست جمهوری را فراهم نمود، اظهار داشت: تدابیر، کلمات، جملات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به خصوص کلام آخر ایشان در روز اخذ رای که فرمودند رای مردم امانت و حق الناس است اگر نبود معلوم نبود که شاهد چنین روزی با این همه شادی باشیم.
وی ضمن تشکر از نخبگان، فرهیختگان، مراجع و اساتید و همه کسانی که برای ایجاد صحنه پر شور انتخابات 24خرداد ماه تلاش کردند؛ گفت: من همیشه به قدرت شور و حماسه سازی ملت ایران به ویژه جوانان ایمان داشته ام و در دوران انقلاب اسلامی و 15 خرداد 1342 و دفاع مقدس شاهد شور و حماسه جوانان بودم اما این شور مردم در انتخابات 24 خرداد از جنس دیگری بود.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران افزود: در دوران تبلیغات انتخابات هر کجا که موفق شدم به آنجا شرفیاب شوم شور و هیجان مردم را دیدم، همچنین به ورزشگاه هایی رفتم که به دلیل تاخیر در پرواز مردم 4 الی 5 ساعت در انجا منتظر بودند اما دیدم همان نشاط و شور را دارند.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: همه این حضور یک جمله را گفت و آن اینکه ما آینده بهتری را می خواهیم.
وی اظهار داشت: از آیت الله هاشمی رفسنجانی که تدبیرشان، حوصله شان، صبرشان و سکوتشان زیبا و معنادار بود و همچنین از حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی، جریان های سیاسی، جناح ها، اصلاح طلبان، اعتدال گرایان، اصولگرایان وهمه کسانی که به صحنه آمدند تشکر می کنم.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران گفت: زیبایی در این نبود که در پایان تلاش ها نام حسن روحانی بماند، آنچه که مهم بود این بود که هدف مهم را همه لمس کردند و از خیلی چیزها از جمله برند حزبی و جناحی گذشتند و این گذشت معنای زیبایی دارد و آن این است که در ادامه راه برای اهداف ایران عزیز از خود می گذریم.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی افزود: من منظره زیبایی را قبل، حین و پس از انتخابات مشاهده کردم که حاکی از رشد و درس آموزی از گذشته بود و آن چیزی است که همه ما را امیدوار می کند.
وی اظهار داشت: من می دانم مشکلات زیاد است و این روزها که با وزارتخانه ها و دولت در حال تبادل قدرت هستیم مشکلات را بیشتر می بینم اما هر چه مشکلات را می بینم از امیدم کاسته نمی شود.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران ادامه داد: مطمئن هستم که حماسه و همراهی مردم تا روز انتخابات نبود و آنها تا پایان دولتم مرا حمایت و همراهی خواهند کرد.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی گفت: در این میان آقای دکتر عارف بسیار اخلاقی و بر مبنای هدف عمل کرد و در فراز و نشیب ها است که جایگاه انسان های شایسته مشخص می شود.
وی با اشاره به فعالیت و تلاش های ستاد انتخاباتی اش در طول این چند مدت گفت: من جزو نامزدهایی بودم که پولی در بساط نداشتم و سرمایه اصلی همه ما آبرویمان بود که همه را در کف اخلاص گذاشتیم و به صحنه آمدیم و خیلی از مردم نیز در این راه کمک کردند.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران تاکید کرد: ستادهای انتخاباتی یک جرقه اولیه بود که به دنبال آن خدا اراده کرد که موجی ایجاد شود.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی ادامه داد: از این که در صندوق برخی روستاها تعداد رای آن بیش از 200 رای بود و200 رای آن به نام حسن روحانی است واقعا دچار حیرت هستیم .
وی یادآور شد: من در این فرصت کوتاه موفق شدم به چند استان سفر کنم و چگونگی آگاهی و هوشیاری مردم نشان می دهد جامعه ما به گونه ای دیگر است و امروز ارتباط شهر و روستا کاملا متفاوت است.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران گفت: کلیت این موضوع پیام مهمی برای همه دارد و خوشحالی که جامعه امروز ما حال و هوایی توام با نشاط یافته است.
روحانی با بیان این که دستاورد بسیار بزرگی بدست آورده ایم و این دستاورد بالاتر از پیروزی در انتخابات است، خاطرنشان کرد: بسیاری از چیزهایی که در چهارسال گذشته وجود داشت، باران رحمت الهی تبدیل به سیل شد و همه آنها را شست.
وی با بیان این که آنچه بدست آورد ه ایم سرمایه ملی و اعتماد مردم به نظام و حاکمیت است، اظهارداشت: در ایام انتخابات شور و نشاط را در اقصی نقاط کشورشاهد بودیم و مشاهده کردیم که شور و نشاط و هیجان در همه جا یکسان و ایران یکپارچه و یک صدا بود.
وی ضمن خسته نباشید به دست اندرکاران ستاد انتخاباتیش ، افزود: شما و من به حسن روحانی رای نداده ایم، بلکه همه ما برای ایران قدم برداشته ایم.
رییس جمهوری منتخب مردم ایران با اشاره به اجرای امروز «شهرام ناظری» از هنرمندان کشورمان و متن قرائت شده توسط «پگاه آهنگرانی» بازیگر سینما در این مراسم ، خاطرنشان کرد: این اجرا و برنامه این پیام را داشت که همه قهرها تمام شده و دوران آشتی، وحدت و یگانگی آغاز شده است.
روحانی با بیان این که هنر نقش عمده ‌ای در پویایی کشور دارد، اظهارداشت: مگر می‌ شود بدون هنر زندگی کرد، هنر فرهنگ جامعه را تلطیف می‌ کند و پیام‌ های مقدس را در عمق جان‌ ها می ‌نشاند.
وی با یادآوری این که شهرام ناظری ابیاتی از مولانا با عنوان «قفل زندان را بشکن» اجرا کرد، افزود: ما در دوران پسا مولانا هستیم و می خواهیم به جای شکستن قفل با کلید باز کنیم.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران تصریح کرد: دوران رقابت های انتخاباتی که بسیار اخلاقی هم بود به پایان رسیده است، مبنای ما اخلاق، انسانیت و برادری است و از امروز باید به فکر حل معضلات کشور باشیم و دست در دست هم دهیم و مشکلات را حل و فصل کنیم و تفکر اعتدالی و جدایی از افراط را قدم به قدم به سراسر جامعه بکشانیم.
دکتر روحانی ادامه داد: مبنای ما شایسته سالاری و فراجناحی بوده و از همه نیروهای شایسته جامعه استفاده می کنیم، سیاست ما جذب بقیه و دفع نیست.
وی ادامه داد: هر کسی به هر نامزدی رای داده برای ما عزیز و محترم است و خدا را گواه می گیریم به همان اندازه که برای کسانی که به من رای داده اند احترام قائلم به همان اندازه نیز به کسانی که به من رای نداده اند احترام می گذارم؛ به تمام 75 میلیون با چشم واحد نگاه می کنم.
رییس جمهوری منتخب ملت ایران افزود: تلاش می کنم با زبان نرم، افراطی ها را به سمت اعتدال دعوت کنم و در این راه هم موفق خواهم بود.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی با بیان این که مبارزات انتخاباتی پایان رسیده است اما ایران همیشه پاینده است، اظهارداشت: باید به همدیگر قول دهیم این روحیه نشاط، ایستادگی و فداکاری را حفظ کنیم و امید من این است که هر کدام از ما با شمع امید خودمان همه شمع ها را روشن کنیم.
وی ادامه داد: باید در برابر مردم احساس مسوولیت کنیم تا به همه اهداف انقلاب، نظام و کشور دست پیدا کنیم.