گناوه - سرویس خبر

بیرجند - دکتر ولایتی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: خود را متعهد می دانم که در دولت آینده افراد متدین و متخصص را بکار گیریم.
 
علی اکبر ولایتی روز سه شنبه در محل هیات ابوالفضل بیرجند در جمع مردم این شهرستان افزود: فساد اداری یکی از مشکلات موجود است که مردم از آن رنج می برند و در دولت خود به این مشکل خاتمه خواهم داد.
وی تصریح کرد: از افراد با تجربه ای در دولت آینده استفاده خواهم کرد تا در حوزه های مختلف متعهد شوند جوانان فرهیخته را بکار گیرند و موضوع بیکاری را رفع کنند.
ولایتی ادامه داد: مسکن مهر را با رفع نواقص آن ادامه خواهم داد و این مسکن به جای اینکه 99 ساله در اجاره مردم باشد باید در مالکیت مردم باشد که این مهم را با دادن لایحه ای به مجلس محقق خواهم کرد.
وی با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزاری می شود گفت: از مدیریت شهری دفاع خواهیم کرد.
ولایتی با بیان اینکه دولت وی دولتی مشورت پذیر خواهد بود گفت: در رابطه با امور هر منطقه ای از کشور با اهل و دلسوزان آن مشورت می کنم زیرا بسیاری از ضررها به دلیل مشورت پذیر نبودن دولتها بوده است.
وی با اشاره به جایگاه خراسان جنوبی گفت: این استان از ابتدای تاریخ تاکنون مرکز معرفت، ایمان و شجاعت بوده و همواره در حمایت از دفاع مقدس و انقلاب جلودار بوده است.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی مرزی و دارای امکانات و ظرفیتهای فراوانی است، گفت: با تاسیس و توسعه بازاچه های مرزی و تسهیلات گمرکی آن تلاش خواهیم کرد ارتباط خراسان جنوبی با افغانستان را توسعه دهیم تا سود آن نصیب مردم شود.
ولایتی ادامه داد: راه اندازی راه آهن ملی از چابهار تا سرخس که از استان خراسان جنوبی نیز می گذرد باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه کارهای اقتصادی باید به مردم واگذار شود، گفت: خراسان جنوبی دارای معادن غنی است که باید از این ظرفیت به خوبی بهره برد.
وی یکی از مشکلات خراسان جنوبی را موضوع آب دانست و یادآور شد: در این راستا قرارداد بین ایران و تاجیکستان برای انتقال آب به این استان باید اجرایی شود.
ولایتی با اشاره به طرحهای نیمه تمام در خراسان جنوبی نیز گفت: طرح فولاد در خراسان جنوبی باید به اتمام برسد و کارخانجات تعطیل شده با اعطای وام کم بهره مجددا فعال شود.
وی اقتصاد دولت آینده خود را اقتصاد تولید محور و تولید را مردم محور ذکر کرد و گفت: توجه به ترانزیت، انتقال آب و راه آهن از موضوعات مهم در خراسان جنوبی است که در برنامه کاری قرار می گیرد.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بانوان را محور خانواده دانست و گفت: رفع بیکاری بانوان، تسهیل ازدواج و تحکیم بنیان خانواده و بیمه زنان خانه دار و سرپرست خانوار از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه دولت آینده باشد.