مطالعه بزرگراه بندر گناوه –گچساران در دستور کار اداره راه قرار گرفت مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آغاز طراحی ومطالعات جامع بزرگراه بندر گناوه – گچساران در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

'احمد جمشیدی' افزود: با ساخت این بزرگراه مسیر 175کیلومتری این محور ببش از 70 کیلومتر کوتاه تر می شود.
وی بیان کرد: احداث و بهره برداری از این مسیر خدمات فابل توجه به همراه خواهد داشت به طوری که زمان سفر از اصفهان به بندر گناوه سه ساعت کم شده و طول مسیر گچساران به گناوه به 110 کیلومتر کاهش می یابد.
جمشیدی صرفه جویی در مصرف سوخت سالیانه 75میلیون لیتر وکاهش آلاینده های زیست محیطی با توجه به منابع طبیعی سرشار وحفظ وحراست از این سرمایه های ملی را از دیگر خصوصیات بارز این طرح برشمرد.
وی به قرار گرفتن شهر نفت خیز گچساران در مسیر شاهراههای مرکز به جنوب کشور اشاره و عنوان کرد: توسعه زیر بنایی این شهر و تبدیل این شهرستان به منطقه ویژه اقتصادی دور از انتظار نیست و برای این مهم باید دارای جاده هایی ایمن ،استاندارد که با آرامش وآسایش محل تردد کانتینرها وجایگاه ثابت بارندازها ومحموله های اقتصادی جنوب کشور باشد که با احداث این محور بخشی محقق خواهد شد.
به گفته جمشیدی با احداث این محور،بر روی رودخانه زهره در مسیر بزرگراه و تبدیل منطقه باباکلان به یکی از قطبهای باغداری و توسعه و رونق گردشگران مذهبی و سیاحتی بی بی حکیمه،سید جمالدین،مارین(ماسوله جنوب) کوه زیبای خامی و دیل شاهد اتفاقات قابل ملاحظه اقتصادی در منطقه خواهیم بود.
جمشیدی به ویژگی های بزرگراه بندر دیلم به گچساران از مسیر لیشتر ،دشت خشاب وسردشت اشاره واظهار امیدواری کرد: کوتاه شدن مسیر گچساران به دیلم از 120کیلومتر به 60کیلومتر باعث توسعه روستاهای منطقه لیشتر وخیرآباد،تبدیل روستاهای لیششتر به شهری واحد و رونق تجارت و بازرگانی منطقه خواهد شد.